Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Büyükşehir’den Muhteşem Halk Dansları Gecesi

Büyükşehir’den muhteşem halk dansları gecesi

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu muhteşem bir geceye imza attı. 200 kişilik dev ekiple 7 farklı halk oyunu sergileyen Halk Dansları Topluluğu’nun yılsonu gösterisine binlerce vatandaş katıldı.

Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için başta ücretsiz kurslar olmak üzere birçok etkinlik ve faaliyet düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Halk Oyunları Yılsonu Gösterisini Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sundu. Binlerce vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, vatandaşlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu halk dansları kursuna katılarak gecede sahne alan 200 kişilik Halk Dansları Topluluğu üyeleri katıldı. Yıldızlar, gençler ve yetişkinler olmak üzere bütün yaş kategorilerinden sahne alan topluluk üyeleri “Zeybek, Kafkas, Kaşık, Horon, Halay, Teke ve Bale” gösterileri ile muhteşem bir geceye imza attı. Uzun süre alkışlanan dev ekip izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

“Çocuklarımızın özgüvenleri daha da gelişecek”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, güzel program için Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu üye ve eğitmenlerine teşekkür etti. Başkan Zolan, “Bizler bu güzel ülkemizin değerlerine sahip çıkmak adına çocuklarımıza, gençlerimize ve 7’den 70’e herkese kültürümüzü öğretmek konusunda da gece gündüz çalışıyoruz. Yaz kurslarımız başlıyor. İnsanlarımız özüyle, kültürüyle buluştuğunda özellikle çocuklarımızın özgüvenleri daha da gelişecek. Kendilerini daha da mutlu hissedecekler. İnşallah geleceğimiz daha da aydınlık olacak” diye konuştu. Halk Dansları Topluluğu’nun Karadeniz yöresinden Ege’ye yurdun dört bir tarafından esintiler sunduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Burada gösteri yapan kursiyerlerimize ve siz değerli vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

Halk Oyunları Yılsonu Gösterisi

Büyükşehirden Bayram Müjdesi

Büyükşehir’den 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Büyükşehir’den ulaşıma dev bir yatırım daha

Büyükşehir ve Merkezefendi’den 25 Milyon Liralık Üst Yapı Hamlesi

Denizli Büyükşehir Haşerelerle Mücadeleye Başladı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ