Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Özel PEV Okulları Türkiye’yi gururlandırdı

Özel PEV Okulları Halk Oyunları Ekibi, Bulgaristan’ın Burgas şehri yakınlarındaki Ravda ve Nestiya’da düzenlenen International Art Folklore Fetivals’de sahneye çıkarak Türkiye’yi temsil etti.
Özel PEV Koleji Bulgaristan'da temsil ettiler

Özel PEV Koleji

Çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi

Otuz dokuz kişiden oluşan ekip, 9 Haziran’da çıktığı festival yolunda önce Çanakkale’nin tarihi mekanlarını inceledi. Ardından Dereköy Sınır Kapısı’ndan çıkış yaparak Burgas şehrine ulaştı ve öncelikle Burgas şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi. Burgas gezisi sonrası bir hafta boyunca konaklayacağı ünlü Sunny Beach’e ulaşan ekip, burada çok sayıda etkinlik gerçekleştirdi. Ev sahibi ülke olan Bulgaristan’ın yanında Ukrayna, Sırbistan, Hindistan gibi ülkelerle sahneye çıkan ekip Türkiye’yi festivalde başarı ile temsil etti. Teke yöresini oynayan ekip, kent meydanında ve şehrin anfitiyatrosunda sahneye çıktı. Folklor ekibi, ayrıca yetenek dalında ikinci oldu ve Festival Başkanı Hristo Stankov’dan başarı belgelerini, hediyelerini ve kupalarını teslim aldı.
Özel PEV Koleji Bulgaristan'da temsil ettiler

Özel PEV Koleji

Festival sonrası Nessebar, Sunny Beach gibi tarihi ve doğal güzellikleri de gezen ekip, Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra Edirne’de yer alan ve Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak görülen Selimiye Camisi’ni de ziyaret ettikten sonra 16 Haziran’da Denizli’ye geri döndü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ