Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Acıpayam’dan sonra o ilçede de T.C ibaresine Ret!

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde Belediye Meclisi toplandı. Meclis toplantısında İyi Parti ‘Sarayköy Belediyesi’nin tabelasının “T.C. Sarayköy Belediyesi” olarak değiştirilmesini önerdi. Öneri Belediye Başkanı tarafından reddedildi.

Acıpayam’dan sonra o ilçede de T.C ibaresine Ret!

Geçtiğimiz Haziran ayında meclis toplantısında Acıpayam’da belediye binasına Acıpayam Belediyesi ibaresinin önüne T.C ibaresinin geri getirilmesi için öneri verilmiş, Başkan Hulusi Şevkan’ın yer almadığı belediye meclis toplantısında verilen bu teklif, AK Partili üyelerin ret kararı ile kabul edilmemişti. Benzer durum Sarayköy’de Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında gündeme geldi.  Mecliste İYİ Parti grubu belediyenin ismi konusunda bir değişiklik önerdi. Şu an “Sarayköy belediyesi” yazılı olan tabelanın “T.C. Sarayköy Belediyesi” olarak değiştirilmesi istendi. Meclis üyeleri Hasan Telim ve Ali Ballı’nın imzasıyla verilen öneri Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından gündeme dahi alınmadı. İyi Parti’li üyelerin önerisine Cumhuriyet Halk Partili üyelerden de destek geldi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş

Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “T.C.” ibaresinin meclisin işi olmadığını ve önceki belediye dönemlerinde de kullanılmadığını söyleyerek öneriyi gündeme almadı. Belediye Başkanının reddettiği öneri Denizli’de diğer bir çok belediye meclisinde tartışma konusu olmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ