Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Biçer Karaca: İktidarın ağaç sevgisini ODTÜ’den biliyoruz!

Biçer Karaca: İktidarın ağaç sevgisini ODTÜ’den biliyoruz!

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, sosyal medyada bir kullanıcının “Ağaç Dikme Bayramı” ilan edilmesi önerisine Cumhurbaşkanı ve Tarım ve Orman Bakanı’ndan destek gelmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

İKTİDARIN AĞAÇ SEVGİSİNİ ODTÜ’DEN BİLİYORUZ!

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ‘Doğamızı ve ormanlarımızı katleden iktidar ağaç dikme bayramı ilan edeceğini açıklamakla yine çevreci maskesini takındı. Yemyeşil bir Türkiye için çalıştıklarını söyleyenler, ülkemizin her yerinde ağaçları kesmeye devam ediyorlar. En son ODTÜ’de gördük ağaç sevgilerini. KYK Yurdu bahanesiyle yüzlerce ağacı kestiler. Ağaç kesmenin karşılığı ağaç dikmek değildir. Diktiğimiz fidan, koruduğumuz ağaçtır. Ormanlarımıza yaptıkları ihaneti ağaç dikerek gizleyemecekler. Önemli olan var olan ağaçlarımızı, ormanlarımızı korumak. Orman yangınlarının önlenmesi, orman yangınlarına çıkaran ya da çıkmasına sebebiyet verenlerin cezalandırılması, var olan ekosistemi korumak yönünde daha fazla çabaya ihtiyaç var. Ormanları rant ve sömürülecek kaynak gören anlayışla mücadele etmek temel alınmalı. Bir günü ağaç dikme günü değil, 365 gün ağaçları kesmeme günü olsun.’ dedi.

AĞAÇ DİKME BAYRAMI ZATEN VAR!

21- 26 Mart tarihlerinin zaten Orman Haftası ve Ağaç Dikme Bayramı olarak kutlandığını söyleyen Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ‘1996 tarihli Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Yönetmeliği var. Yönetmelik 21-26 Mart tarihlerini Orman Haftası ve Ağaç Dikme Bayramı olarak düzenliyor zaten. Cumhurbaşkanının ve ormanlardan sorumlu bir Bakanın bunu bilmemesi, ağaçlara, ormanlara verdikleri değeri gösteriyor.’ Dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ