Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

CHP’de miting havasında devir teslim töreni

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) geçtiğimiz hafta sonu İl kongresini yaparak yeni İl Başkanını seçti. Bugün CHP İl Binası’nda ise devir teslim töreni miting havası içinde yapıldı.

CHP’de miting havasında devir teslim töreni

CHP’ de kongreler süreci geçtiğimzi hafta sonu yapılan 37. Olağan İl Kongresi ile sona erdi. 615 delegenin oy kullandığı seçimde 307 oy alan Bülent Nuri Çavuşoğlu CHP Denizli İl Başkanı seçildi. Bugün il binasında yapılan devir teslim ile Çavuşoğlu resmen de İl Başkanlığı koltuğuna oturdu. Yapılan devir teslim törenine CHP ilçe başkanları, gençlik kolalrı başkanları, kadın kolları başkanları ve bir çok CHP’li katılım sağladı.

AKBABA: YÜRÜYÜŞÜMÜZ İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR”

Devir teslim töreni için İl Binası önünde kalabalık oluşturan kitle demokrasi şöleni havasında devir teslim törenini geçirdi. Törende konuşan CHP Eski İl Başkanı Mahir Akbaba “CHP ve CHP’liler olarak büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Bu mücadelenin içinde hep birlikte çok çalıştık, hep çalıştık ve çalışmaktan da mutlu olduk. Başarı bizler için toplumsal başarıdır, toplumun mutlu olmasıdır, toplum için çok büyük bir mücadeleyi hep birlikte sürdürdük. Bugünden itibaren de, başkan nasıl benim sol yanımda durduysa bende artık onun sol yanında olacağım. Yürüyüşümüz iktidar yürüyüşüdür, hep birlikte iktidara yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYET’E KARŞI YAPILMIŞ EN UFAK BİR YANLIŞ VARSA, HESABINI SORACAĞIZ”

Yeni İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise konuşmasında “Dönemi içerisinde CHP’ye vermiş olduğu katkılar saymakla bitmez. Biz bu katkılar için sayın başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum. 97 yıllık çınarın daha da büyümesi için herkes kendince katkı koydu. Bunun içinde sizlere minnettarız.

Bu kongre döneminden sonra daha fazla çalışma içerisine girdik. Hep dediğimiz gibi siyaseti tek bir amaçla yapıyoruz; o da sokakta örgütlenmek ve daha fazla insana ulaşmak için. Bundan sonra Denizli özelinde Cumhuriyet’e karşı yapılmış en ufak bir yanlış varsa, hep birlikte gideceğiz o yanlışın hesabını soracağız.  Bugün gördüğüm tablo tam da bunun başlangıcı. Hepinize teşekkür ederim.” dedi.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN KARAHAN GÖNDERMESİ

Devir teslim töreninde konuşma yapan Çavuşoğlu konuşmasında Denizli Valisi Hasan Karahan’a gönderme yaptı. Çavuşoğlu’nun sarfettiği sözler kalabalık tarafından dakikalarca alkışlandı. Çavuoğlu Vali göndermesinde “Kimsenin 97 yıllık çınarı yok sayması mümkün değildir. Sayın Vali’nin CHP ve İYİ Parti milletvekillerini ziyaret etmemesi çok manidar bir davranıştır. Buradan Sayın Vali’ye sesleniyorum. Yaptığınız protokol ihlalleri devam ederse Valilik Binası önüne gelmekten de geri durmayız” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ