Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Cumhuriyet Kadınları da Kadın Muhtar Adaylarına Destek Oldu

Cumhuriyet Kadınları Atatürk Anıtına Çelenk Koydu

Cumhuriyet Kadınları da Kadın Muhtar Adaylarına Destek Oldu

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin yıl dönümü sebebiyle kadın muhtar ve muhtar adaylarına destek verdi. Cumhuriyet Kadınları Denizli Derneği,  TMMOB Toplantı Salonu’nda bir toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Cennet Kasapoğlu, “Atatürk ‘Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınınadn daha fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar hizmet verdim diyemez’ demiştir. ‘Kadınlar Her Yerde’ projemizin ilk etkinliği olan ‘Denizlimizdeki kadın muhtar adaylarımızı destekleme ve tanıtma’ çalışmamızı gerçekleştiriyoruz. 5 Aralık ‘kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesi’ bizim için çok önemlidir. Avrupa’daki pek çok ülkeden bile önce Ulu Önder Atatürk’ün büyük çabaları sonucu elde ettiğimiz bu kazanımlar ile kadın kul olmaktan çıkıp toplumun bir bireyi haline gelmiştir. Ulu önderimizin en büyük eserimdir dediği Cumhuriyet ve kazanımları kadınların ve çocukların en büyük koruyucusu olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Öyleyse kadınları korumak için cumhuriyete, cumhuriyeti korumak için de kadın emeğine ve çabasına ihtiyaç vardır” dedi.

Başkan Kasapoğlu, “Atatürk’ün fikirlerini benimseyen, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkan, ülkesinin birlik ve bütünlüğünü savunan, kadınlarımız ve çocuklarımız için mücadele edecek olan kadınlarımızın yanında ve destekçisiyiz” diye konuştu. Toplantının sonunda muhtar adayları tanıtıldı ve hepsine çiçek takdim edildi.

Toplantı sonrasında Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi üyeleri ve kadın muhtar adayları Atatürk Anıtı’na çelenk koyup saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okunmasının ardından da tören sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ