Anasayfa » Ana Manşet » Mühendis Gözüyle’de Bu Hafta ‘Dijitalleşme’ Konuşuldu

Mühendis Gözüyle’de Bu Hafta ‘Dijitalleşme’ Konuşuldu

Pamukkale Tv ekranlarında her hafta farklı konu ve konukları ile seyircilerle buluşan Mühendis Gözüyle programının bu haftaki konusu ‘Dijitalleşme’ oldu. Konuyu tartışmak üzere Fatih Yaşa’nın konukları Prizma A.Ş’nin İcradan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Güllü Gürsoy ve Prizma A.Ş’nin Yazılım Geliştiricisi Kadir Özen oldu.

Mühendis Gözüyle programına konuk olan Güllü Gürsoy Kadınlar Günü dolayısıyla Kadınlar Günü’nün tarihçesi ve Türkiye’de yapılan Kadınlar Günü kutlamalarının yarattığı farkındalık hakkında fikirlerini ifade ederek başladığı konuşmasında sektörde kadın olarak yaşadığı anılarını da izleyicilerle paylaştı.

Fatih Yaşa

Prizma AŞ’nin sektöründe önde gelen bir şirket olduğunu ifade eden Fatih Yaşa, Türkiye’de Doğalgaz sektöründeki en önemli yazılıma sahip olan Şirketin Prizma A.Ş olması ile ilgili Gürsoy’un fikirlerini  aldı.”2004 yılında Denizli’deki serbest çalışan makine mühendisleri ve Denizli Makine Mühendisleri odasına üye olan Makine Mühendisleri ile bir araya geldik ve dedik ki tek başına

Prizma A.Ş’nin İcradan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Güllü Gürsoy

yapamayacağımız işler var, bir araya gelelim, güçlerimizi birleştirelim ve şirket ortaklarıyla rekabet etmesin diyerek yola çıktık.” diyen Gürsoy, şirketlerinin bu günkü bulunduğu noktayı ise ‘Doğalgaz baca sistemleri ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz ve Türkiye çapında çalışmalarımız var. 45 şehir ve bazı şehirlerin büyük ilçelerinde faaliyet gösteriyoruz. 2500 civarında kullanıcımız var.’ sözleriyle açıkladı. Bu güne kadar yaptıkları yazılım çalışmaları ile hayatı kolaylaştırdıklarını ve çevrenin korunmasında ciddi katkılar sağladıklarını ifade etti.

Yaşadığımız dönemde bilgi güvenliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Gürsoy, bu konu ile ilgili olarak da Prizma A.Ş’nin çalışma yürüttüğü ifade etti.

Prizma A.Ş’nin Yazılım Geliştiricisi Kadir Özen

Programın ilerleyen dakikalarında Prizma A.Ş’nin Yazılım Geliştiricisi Kadir Özen’e Prizma AŞ’nin altyapı çalışmaları sorması üzerine Kadir Özen, ‘Prizma A.Ş kurulduğundan bu yana 14 yıl geçmiş ve teknoloji durduğu yerde durmuyor. Bu gün devletler bilişim anlamında çok büyük yatırımlar yapıyorlar, Örneğin bundan 10 yıl aşkın süre önce internet kullanıcı sayısı bu kadar değildi, aynı şekilde kurumların dijital arşivle ri yok gibiydi. Şimdi e-devlet var. Biz de şirket olarak bir sürü alanda varız, masaüstü uygulamalarımız var, mobil uygulamalarımız var, web tabanlı uygulamalarımız var, bunlar için de bir sürü terim icat edildi ve bir sürü yeni terimlerimiz var’ dedi.

Mühendis Gözüyle Programında bu hafta Fatih Yaşa’nın konuğu Güllü Gürsoy ve Kadir Özen’in Dijitalleşme hakkındaki açıklamalarının tamamını videodan izleyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yenicekent’te Coşku Dolu Gece

23.”üncü Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve ...

Denizli’de Yangın

Denizli’de samanlıkta çıkan yangın köylülerin ...