Anasayfa » Ana Manşet » NARKOTİK İŞ BAŞINDA!

NARKOTİK İŞ BAŞINDA!

        Denizlİ Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışma yapıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları belirlenen bir gruba yönelik çalışma başlatıldı. Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şebeke üyeleri takibe alındı. Şüphelilerden farklı zamanlarda uyuşturucu madde temin eden 21 uyuşturucu madde kullanıcısı narkotik ekiplerince tespit edilerek yakalandı.

Polise yakalanmamak için örgüt içi tedbirler geliştiren örgüt mensuplarının tüm faaliyetlerini deşifre eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 15 Mayıs sabahı harekete geçti. 33 ekibin katılımı ile İl Merkezi ve Sarayköy İlçesi’nde belirlenen adreslere eş zamanlı olarak operasyon yapıldı. Emniyet birimlerince sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı, teknik araçlarla havadan da takibi yapılan narkotik operasyonunda hedefteki (6) şahıs kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin yakalandığı adreslerde yapılan aramalarda uyuşturucu madde tartımı ve kullanımı için özel olarak tasarlanmış düzenekler ile satışa hazır vaziyette paketlenmiş uyuşturucu maddeler bulundu.

Beş (5) ay süren başarılı çalışmada uyuşturucu madde bağımlılarına satışı yapılırken suçüstü yakalanan toplam 600 gram metamfetamin maddesi, 5 gram eroin maddesi, 4 gram esrar maddesi, 1 gram LSD maddesi, 0,8 gram sentetik kannobinoid maddesi ve 2 adet tabanca ile tabancalara ait fişeklere el konuldu.

Uyuşturucu ticareti yapan suç örgütüne yönelik yürütülen operasyon sonucu 21 madde kullanıcısı deşifre edildi. Kullanıcılara para karşılığında çeşitli uyuşturucu maddeler satan 16 şüpheli yakalandı. Projeli çalışma süresince adli mercilere sevk edilen 16 şüphelinin tamamı tutuklandı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...