Son Dakika
Anasayfa » Denizli Güncel » OSB’de “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” Anlatıldı

OSB’de “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” Anlatıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve CERTURK Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. işbirliği ile düzenlenen “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi.

CERTURK Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından sunulan ve işveren ile işyeri temsilcilerinin katılım sağladığı konferansta, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” ile ilgili bilgiler verildi.

Konferansta söz alan firma yetkilileri, yürütülen Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin önemi ve sistemin Denizli’de yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

81 meslek dalında zorunlu

Toplantının diğer kısmında ise Ulusal Yeterlilik Sistemi kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğler ile getirilen tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki 81 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan sınav ücreti, istihdam ve teşvikler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Konferansın son bölümünde ise Belge zorunluluğu kapsamında olan Tekstil ve Metal alanlarıyla ilgili katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...

DTO Başkanı Erdoğan, Dövizdeki Hareketliliği Değerlendirdi

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı ...