Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

AK Parti Denizli’den 28 Şubat Açıklaması

AK Parti Denizli İl Başkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu’nun 28 Şubat 1997’de(Post-Modern darbe) olarak nitelendirelen aldığı kararların 22’nci yılında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Durmaz tarafından yapılan açıklamada, ülkemizin hukuk devleti olmaktan çıkarılıp, ideolojik zulümlerle insanların değerlerin, inançlarına,kültürlerine göre bölerek kategorize ettiklerini belirtti.

AK Parti Denizli’den 28 Şubat AçıklamasıAK Parti İl İnsan Hakları Başkanlığınca tüm Türkiye’de aynı anda yapılan açıklama Denizli’de bugün Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirildi. Açıklamaya AK Parti İl Yönetim kurulu üyesi Fatih Durmaz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Ali Değirmenci, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbuluk ve partililer katıldı.

AK Parti’nin 81 ilde yaptığı açıklama şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti’nin 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itilmiştir. ‘Post Modern Darbe’nin yıl dönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin bir insanlık suçu olduğunu haykırmak için bugün bir arada olduklarını ifade eden Akar,“Darbeciler 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izlediler. Siyaseti bir araç olarak kullanarak toplumsal düzeni, özgürlükler ve demokrasi üzerine değil korku ve dayatmalar üzerine kurdular. Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. Demokrasi faciası yaşanan Türkiye’de dini inançları gerekçesiyle eğitim ve çalışma hakları başta olmak üzere sosyal ve ekonomik haklarından yoksun bırakılan bir nesil, toplumsal hayatın dışına çıkartıldı.

İnançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi, yaralar kapandı, ancak izleri asla silinmedi. O gün hakları zorla elinden alınanlar, siyaset yapması engellenenler, başörtüsü nedeniyle eğitim hakkından edilenler, bugün TBMM’de milletimize hakkıyla hizmet etmektedir. Aziz milletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişiminde demokrasi destanı yazarak Anadolu topraklarında darbeler tarihine nokta koymuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete karşı AK Parti olarak kararlı tavrımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz. 28 Şubat müdahalesinden 22 yıl sonra güçlü demokrasisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var artık. Güçlü Türkiye’nin güçlü yarınlarına milletimizle birlikte yürüyoruz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren bizlere güvenip teveccühüne layık gören aziz milletimize saygılarımızı sunuyoruz” ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ