Son Dakika
Anasayfa » Ana Manşet » “Ramazan Ayına Kavuşmanın Heyecanını Yaşıyoruz”

“Ramazan Ayına Kavuşmanın Heyecanını Yaşıyoruz”

64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in gelmesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ramazanoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayına kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.  Ancak ne yazık ki bu defa Ramazan’a coğrafyamızda yaşanan insani krizlerle ve katil İsrail askerleri tarafından katledilen onlarca Filistinli kardeşimizin hüznüyle kavuştuk. İsrail hem bölgede hâkimiyet kurarken hem de insanlık dışı politikalarıyla bölge halklarının haklarına tecavüz edip mazlumları katlederken en büyük desteği başta ABD ve Batılı devletlerden almayı sürdürmektedir.  400 yıl bu topraklara hükmeden ecdadımıza baktığımızda sadece Müslümanların değil Yahudilerin ve Hıristiyanların da huzur içinde yaşadığı, ibadetlerini özgürce yaptıkları bir Filistin görmekteyiz. Maalesef bugün İsrail’in işgaliyle bu bölgede maalesef kan, gözyaşı, zulüm ve haksızlıklar sıradan hale gelmiştir. Kudüs, ne yazık ki zalimin pençelerini üzerinden çekmediği bir şehir konumundadır. Fakat o zalimler çok iyi biliyorlar ki Kudüs’ten pençelerini çektikleri an oranın hiçbir zaman hiçbir şartta onlara ait olmadığı ve olmayacağı apaçık ortaya çıkacak. O zalimler çok iyi biliyorlar ki Kudüs Müslümanlara hasret, Müslümanlar ona hasret. Kendini güçlü addedenler daima haklı olduklarını da iddia ediyorlar. Oysa güçlü olan değil, haklı olan güçlüdür. Filistin’de yaşananları tarih affetmeyecek. Ve tarih, her zaman hakikat dolu bakışların zalimleri nasıl erittiğine hep şahitlik etti; yine edecek.  Zalimler, mazlum yüreklere acizce zulmetmeye devam ettikçe her daim dualı dillere çarpıp yitip gidecekler. Ki zalimler, direnişin sembol isimlerinden Fadi Ebu Salah’ın imanına, inancına ve engeline rağmen onurlu direnişine çarpıp çoktan savruldular. Bizler inanıyoruz ki gönülden edilen her duanın her isteğin Allah katında değeri şüphesiz çok büyüktür. Zalimlere karşı kazanacağımız zafere giden yol bir ve beraber olmamızdan geçiyor. Ramazan ayının bizlere bahşettiği kardeşlik duygusu içerisinde Filistin için, mazlum kardeşlerimiz için hep birlikte dua edelim.  Filistin ve özgür Kudüs davasında hem hükümetimiz hem de halkımız elinden geleni yapmaya devam edecek. Kudüs’ün özgür olduğu ve hakiki mahiyetine kavuştuğu günleri görmek duasıyla…  Bu vesile ile mübarek Ramazan ayının, ülkemize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diler, milli birlik ve beraberliğimizin daim olduğu barış ve huzur içerisinde nice Ramazanlar dilerim”.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizli’de çıkan yangında genç fidanlar yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde genç fidanların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın karadan ve havadan yapılan müdahalelerle söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesi Akköy Mahallesi’nde bulunan genç fidanların bulunduğu ağaçlık alanda henü...

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...