Anasayfa » Ana Manşet » Sancar, Esnafa Vaatlerini Sundu

Sancar, Esnafa Vaatlerini Sundu

CHP Denizli Milletvekili Adayı Teoman Sancar, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Denizli’de esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Teoman Sancar,esnafın eskiden beri değerli olduğunu belirtti. Sancar, “Esnaflık ve ahilik bize atalarımızdan miras, bir gelenektir. Ahilik, kutsal bir müessesedir. Ahilik, cömertlik, paylaşım, alçakgönüllülüktür ve siz değerli esnaflarımız bu özellikleri o kadar iyi taşıyorsunuz ki benim bunları anlatmama gerek bile yok” dedi.

Sancar, esnafın Türkiye’ye ve vatandaşlara vermiş olduğu hizmetin yadsınamadığını ifade ederken, “Sizleri ziyaret ederken fark ettiğim bir şey var. O da, sizlerin 16 yıl boyunca kıymetinizi bilmeyen bir iktidarla yönetilmenizdir. Bunun zaten farkındaydık ancak seçim çalışmaları sırasında sizleri ziyaret ederken bu içler acısı hal beni kahretti. Ama siz üzülmeyin, 25 Haziran sabahı esnafın bayramı olacak, Türkiye’nin bayramı olacak ve sizler Türk ekonomisine yapmış olduğunuz kıymetli katkılarınızın karşılığını misli misli alacaksınız” dedi.

Teoman Sancar ,CHP iktidarı ile esnafın artık rahat bir nefes alacağını belirterek” Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Esnafın kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Gelir dağılımı eşitsizliğini ortadan kaldıran vergi reformunu hayata geçireceğiz. Asgari ücretten alınan vergileri kaldıracağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Herkesten gücüne göre vergi alacak, vergi gelirleri içinde dolaylı vergilerin payını azaltarak, gelir vergisi dilimlerini gelir adaleti esasına göre yeniden ayarlayacağız. Kurumlar vergisindeki istisnaları gözden geçirecek ve haksızlığa yol açan vergi muafiyet ve istisnalarını kaldıracağız. Vergi cennetlerine kaçırılan kazançları vergilendireceğiz. Kayıt dışı ekonomiyle mücadele edecek, kayıt dışılık oranını hızla düşüreceğiz. Sosyal güvenlik primlerini, gelir idaresi aracılığıyla toplayacağız. Özel sektör ve belediyelerin kamuya olan borçlarını, özellikle SGK’ye olan borçları ile KDV alacaklarını mahsuplaştıracak ve KDV iadelerini kısa süre içinde gerçekleştireceğiz. Üreten, büyüyen hakça bölüşen Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 24 Haziran’da  hep birlikte kazanacağız” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...