ALTIN 236,7984
DOLAR 6,1402
EURO 7,2257
BITCOIN $6.646
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Denizli 34°C
Az Bulutlu

Süpçin, İYİ Parti Olağanüstü Kongresini Değerlendirdi

14.08.2018
13
A+
A-
Süpçin, İYİ Parti Olağanüstü Kongresini Değerlendirdi

İYİ Parti Pamukkale İlçe Teşkilat Başkanı Av. Adem Süpçin, Geçtiğimiz hafta sonu partisinin Ankara’da düzenlediği 2.Olağanüstü Kongreyle ilgili ve gelişen olaylara yönelik açıklamalarda bulundu.

Kongre sonunda İYİ Parti için tartışmaların son bulduğunu dile getiren Süpçin yaptığı açıklamada,

Hafta sonu Türkiye’miz oyuncularının mutlu ancak izleyicilerinin memnun olmadığı bir iktidar/muhalefet paritesini değiştiren İYİ Parti’nin kurultayına tanık oldu.

Geçerli oyların tamamını alan Genel Başkanımız ile Genel İdare Kurulumuz partimizin gözden geçirilen paritelerini programımızla harmanlayarak tüm teşkilatlara yol başçılık edeceklerdir. Önder, program, teşkilat tartışıldıktan sonra uygulamaya geçilir. “Önder, doktrin, teşkilat tartışılmaz” ilkesi karar alındıktan sonra uygulamayı baltalamama adına geçerlidir.

Dolayısıyla İYİ Parti açısından tartışma bitmiştir. Genel başkanımız sorumluluk alarak görevinden ayrılmış, hiç bir siyasi organizasyonun yapamadığını yaparak partiyi kurultaya götürerek şuracılığını-danışmacılığını göstermiştir. Tersine bunu yapmamış olsaydı, eskilerin komitacı dedikleri şekilde, diğer partilerin hepsinde de gördüğümüz eleştirileri kurultayla yani meclisle çözmeseydi kendi deyimiyle “üzerindeki bir fitneyi çözememiş” olacaktı.

Danışan her zaman kazanır

Hem töremizin hem de dinimizin riyasette (yönetimde) emrettiği 3 kuraldan en önemlisi olan “danışma” (istişare) kuralına uymuştur. Dolayısıyla Önderimiz, ilkelerimiz, programımız netleşmiştir. Programı uygulamak sorunu da teşkilatçılık veya cuntacılıkla ilgilidir. Cuntacı biri milletvekili olduktan sonra başka partiye geçmiş bulunmaktadır. Seçimden hemen sonra çağıranın gereksinmesi olmamasına, gidenin de tükürdüğünü yalarcasına ortaya konan bu hareket tam anlamıyla bir cunta anlayışıdır. Siyasette kısa vadede kazanım elde ettiğini sanan cuntacılara karşı tavrımız parti, program ve lider eksenli teşkilatçılıkla olacaktır. Dün el öpüp bugün başka kapıdan çıkar için eğilerek geçenlere yanıtımız programa, partiye, lidere ve teşkilatlara sahip çıkmakla olacaktır!

Halkımız bundan sonra İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanlığına bağlı, yönetim kurulunu ve mahalle, işçi, memur/emekli, kadın, gençlik, STK teşkilatlarını her zamankinden daha çok yerel seçimlere kilitlenmiş olarak görecektir.

Derdimiz Pamukkale

Sorumluluk alanımızda yatırımları, gerçekleşmeyen vaatleri izliyor, vatandaşın sorunlarına şimdiden çözüm ve proje üretiyoruz. Öncelikle Pamukkale halkının mutluluğu için yaşam kalitesini artıracak hedeflere yöneliyoruz. Bu hedeflerin başında ekonomik hedefler gelmektedir. Halkımızın gelirini artırmak, daha sonra çocuk ve gençlerin eğitim sorunlarına çözüm bulmak, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik olarak yetkin bireyler olmasına etkin katkıda bulunmak ve devamında şehrin tüm sorunlarına çözüm yolları bularak şehrinizi büyük ve yaşanabilir kılmak istiyoruz.

İçinde bulunduğumuz ekonomik krizden Pamukkale’de yaşayanlar vaktiyle yerelde önlem alınmış olsaydı etkilenmezdi. Zira ilçemize, şehrimize döviz gelmesi hem halkımıza hem de ülkemize yarar sağlardı. Tarımda ve hayvancılıkta tam kapasiteyle üreten bir Pamukkale olsaydı kriz Pamukkale’mizi teğet geçerdi… Bu hedefleri biz dert edindik. Derdimiz var, derdimizi dava edindik, çözmeye AND içtik! Göreceksiniz Pamukkale İYİ olacak!

#Yapabiliriz…”

ifadelerine yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.