Son Dakika
Anasayfa » Ana Manşet » Tavas Tanıtım Günleri Başladı

Tavas Tanıtım Günleri Başladı

Tavas Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Tavas Tanıtım Günleri” Forum Çamlık AVM’de düzenlenen etkinliklerle başladı. Etkinliklere Denizli Valisi Hasan Karahan , Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan , İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir , MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ve yüzlerce davetli katıldı.

Tavas Zeybeği , Tavas Baklavası , Kızılcabölük el dokuma bezinin büyük ilgi gördüğü etkinlikte konuşan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol , ” Modernleşen dünyada geleneklerimizin unutulmaması gerektiğine inanıyoruz. Kendimize özgü çok önemli değerlerimiz ve ürünlerimiz var. Kızılcabölük’ün dokuma bezleri ve kıyafetlerini başta sıralayabiliriz. Leblebi denince akla ilk Çorum gelir ama bizim leblebimiz geçmişten gelen bir üne sahiptir. Tavas’ı Tavas yapan özelliğimiz ise Tavas Zeybeği’dir. Bu geleneklerimizin unutulmamasını istiyoruz, bunu sağlamak için de elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Konuşmanın ardından davetlilere Tavas’ın meşhur baklavası ikram edildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizli’de çıkan yangında genç fidanlar yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde genç fidanların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın karadan ve havadan yapılan müdahalelerle söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesi Akköy Mahallesi’nde bulunan genç fidanların bulunduğu ağaçlık alanda henü...

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...