Son Dakika
Anasayfa » Ana Manşet » Tütün Kaçakçılarına Şok!

Tütün Kaçakçılarına Şok!

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı suçunun önlenmesi kapsamında kaçakçılık yapmak isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilmesi amacıyla operasyonlar yapıldı.

Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalar kapsamında organize suç örgütlerinin finans kaynağı olan, sağladığı haksız kazanç ve vergi kaybı ile devletin büyük zararlara uğramasına neden olan ve ülke ekonomisine yönelik tehdit oluşturan her türlü kaçakçılık faaliyetinin önlenmesi amacıyla görevli ekiplerce çalışmalara başlanıldı.

 

İlimizde yasadışı tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığının önlenmesi ve yasadışı ticarete konu olan her türlü ürüne el konulması amacıyla tütüncü adı altında faaliyet gösteren işyerlerine yönelik görevli ekiplerce kontroller ve aramalar gerçekleştirildi. Yapılan kontrol ve aramalarda il merkezinde bulunan 8 işyerinde izin belgesi bulunmadığı ve yasadışı yollarla kaçak temin edildiği tespit edilen tütün ve tütün mamulleri tespit edildi.

 

Yapılan aramalarda işyerinde bulunan bir kapının içerisine gizlenmiş vaziyette kaçak sigara tespit edildi. Yapılan aramalar neticesinde toplam 800 paket kaçak sigara, 3.200 adet içi tütünle doldurulmuş makaron, 48 adet elektronik sigara ve likiti, 54 kg kıyılmış tütün ve 1 adet kurusıkı tabanca bulunarak el konuldu.

 

Yakalanan 7 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan, aramalar esnasında ele geçirilen ruhsatsız kurusıkı tabanca ile ilgili olarak da 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olmak suçlarından adli işlem yapıldı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Denizli’de çıkan yangında genç fidanlar yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde genç fidanların bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın karadan ve havadan yapılan müdahalelerle söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Pamukkale ilçesi Akköy Mahallesi’nde bulunan genç fidanların bulunduğu ağaçlık alanda henü...

Büyükşehir 16 Ağustos’ta Pamukkale’nin Mahallesinde Su Kesintisi Uygulayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel ...