Anasayfa » Ana Manşet » Üniversite Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Üniversite Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

YKS tercihleri öğrencilerin senelerce hazırlandıkları sınavda son düzlüğe girdikleri ve geleceklerini şekillendiren bir başlangıca adım atacakları son dönemeç. Bu sebeple üniversite tercihi yaparken nelere dikkat edilmeli önemli bir detay olmakta.

Yıllarca çalıştılar, belki boğuldular ama artık son bir sınavları var. O da geleceklerini şekillendirecek hayatlarının belki de büyük bir bölümünü etkileyecek, hayattaki yol haritalarını çizmelerinin taslaklarını oluşturacak bir bölüm seçmekte.

Bölümü seçerken YKS tercih döneminde pişman olmamak adına ise dikkat edilmesi gereken noktalar önemli.

Nelere dikkat edilmeli;

Seveceğiniz Alanları Bulun

Öncelikle hayattaki amacınızı, kendinizi ne yaparken mutlu hissedeceğiniz tercihlere yönelin. Bununla beraber özel sektörde ki daralmalar geleceğin temellerini sağlam adımlarla atmak isteyen öğrenciler için devlet memurluğuna yönelik meslekler tercih ediliyor. Ama unutmayın eğer bir işi severek yaparsanız işiniz hayatınızın bir parçası olur ve ne kadar zorluklarla karşılaşırsanız karşılaşın siz başarmak için kendinize yol ararsınız.

Tercih Hakkınızı Sonuna Kadar Kullanın

24 tane tercih yapma hakkınız var ve geniş aralıklarda ilgi alanlarınıza göre tercihinizi yapın. Bu yıl baraj sıralamasının aşağıya çekilmesi ve standart sapmaların yaşanma ihtimali ile beraber bu yıl sıralamada oynamalar daha da artabilir.

ÜNİVERSİTE SEÇERKEN EN ÖNEMLİ KRİTERLER

1- Üniversitenin söylediği değil yaptıklarına bakmalı

2- Akademisyenler

3-Dil eğitiminin niteliği

4-Kampüs olanakları

5-Teknolojik altyapı

6-Üniversitenin iş dünyasına yakınlığı

7-Burs olanakları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

5 bin TL’ye üzüm ağası oldu

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’sü düzenlenen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nin ağası açık arttırma ile seçildi.Buldan İlçesi’nde bu yıl 23.’üncüsü düzenlenen Yenicekent Tripolis Kültür ve T...

Başkan Filiz, Kurban Bayramı Mesajını Yayımladı

AK Parti Denizli İl Başkanı ...