Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Denizli Deda Haber

Ahmet Deda Yazdı:”Merkez Kulis; Dalbudak Aday mı?”

Ahmet Deda Yazdı:”Merkez Kulis; Dalbudak Aday mı?”

Denizli’de en heyecanlı kulis haberleri AK Parti’de. CHP sanki tatilde. CHP erkenden Pamukkale ilçesinde adayının Ahmet Divarcı olduğunu açıkladı ve pazarı kapattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan

 

 

 

 

 

 

Pamukkale’de  AK Parti çok heyecanlı görünmüyor gibiydi. Osman Zolan İstanbul’da adaylık fotoğrafını çektirdi. Denizli’de ortalık karıştı. Hem de öyle böyle değil. Nihat Zeybekci’nin adayı diye kulislerde adı dolaşan Hasan Oymak; Acıpayam yerine Pamukkale’ye gözünü dikti.

Avukat Hasan Oymak

Ankara’da sessiz sedasız parti çalışmalarına dahil olan eski Adalet Bakan Yardımcısı ve eski Milletvekili Bilal Uçar, kimseye fotoğraf çektirmiyor. Hatta kulislerde Bilal Uçar’da perde arkasından Pamukkale için eski İl Başkanı Avni Örki’yi bir iki piyasada canlandırdı deniliyor.

Bilal Uçar

AK Parti eski İl Başkanı Avni Örki

 

 

 

 

 

 

Ankara bazında adaylığa yüzde yüze yakın olan Hüseyin Gürlesin’in önünde Osman Zolan engeli varmış gibi gösteriliyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu

 

 

 

 

 

 

 

Son günlerde kulislerde konuşulanlara göre ; Osman Zolan Ankara’da vekillerle yaptığı toplantıda, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i istemediğini açıkça söylemiş.İşte son günlerde sosyal medyaya Muhammet Subaşıoğlu ve Hüseyin Gürlesin’e karşı yapılan haber bombardımanı bu kulis haberlerinden geliyor. Sanki Zolan istemese bu şehirde kimse başkan olamaz. Sanki Zolan’ın seçimi çantada keklik gibi bir hava estiriliyor.

 

Merkezefendi ilçesinde Yücel Güngör ismini tanıyoruz. Bir ara kulislerde bir kadında aday olur dediler. Gözleri Sağlık İl Müdürü’ne diktik. Berna Öztürk istifa etmeyince döndük kulislere sorduk. Kulisler diyor ki; Osman Zolan ekibi; İl Başkanı Necip Filiz, Osman Zolan ve Nihat Zeybekci’nin ortak adayı Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz

AK Parti İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak

 

 

 

 

 

 

 

Neden Nurcan Dalbudak? Zolan, Subaşıoğlu’nu istemiyorsa, Zeybekci ve Filiz bizim adayımız Nurcan Dalbudak mı olsun diyor? Zolan’a bu şart mı sunuldu?

AK Parti aday çelişkisine MHP sessizce karşıdan bakıyor. Otuz ilde Denizli var mı, yok mu? Denizli var ise MHP kaç ilçede başkanlığı alacak? MHP İl Başkanı Cafer Birtürk “Arkedeşle kendi içinizde kavga ederken Merkezefendi’yi CHP’ye kaptırcanız, Merkezefendi giderse hacı arkadaşım Osman Zolan’ın da işi zor olur. Onun için Merkezefendi ilçesini gözelce MHP’ye verin. Bende buradan REİS olayım.” der mi?

İşte merkezdeki en renkli, heyecanlı kulis bu. Merkezde Muhammet Şubaşıoğlu istemeyenler, eldeki kuşu CHP ve MHP’nin kafesine doğru kovalıyorlar mı? Neyse 15 Aralık’ta REİS Denizli’ye geldiğinde bu işleri çözmüş olur.

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Mehmet Uz- MHP İl Başkanı Cafer Birtürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ